דפים

חתונה חד מינית בפורטוגל

משרד עו"ד ונוטריון לנקר – ירדני


חתונה אזרחית  חד מינית בפורטוגל


03-9503604


   

תוצאת תמונה עבור דגל פורטוגלתוצאת תמונה עבור דגל הגאווה

משרדנו שמח להודיע כי במשרדי רשמי הנישואין האזרחיים בפורטוגל ניתן לרשום לנישואין ולהנפיק תעודות נישואין לזוגות חד מיניים .


משרדנו ערוך לביצוע שירות זה באופן אמין ומהיר .


משרדנו מבצע את כל עבודת ההכנה של הניירת הנדרשת ,רישום הנישואין בפורטוגל והכנת הניירת להגשה למשרד הפנים הישראלי .נישואין חד מיניים בישראל, האם אפשרי?


נישואין חד מיניים?!זה כבר אפשרי?רגע, רגע, זה כבר מקובל?זה חוקי? זה רשמי?מה ? בתעודת זהות שלי יהיה רשום שאני נשוי ועוד למישהו ספציפי ?

כן!!!!!


זו התשובה לכל השאלות


ניתן וזה רשמי
ההליך עצמו


רישום הנישואין נעשה בפורטוגל.התעודה עצמה היא תעודת נישואין רשמית עימה מגיעים למשרד הפנים הישראלי ונרשמים כזוג נשוי לכל דבר ועניין לרבות רישום בן הזוג ככזה בתעודת הזהות של השני.מדינת ישראל מכירה בנישואין ובתעודת נישואין ממדינת פורטוגל כפי שהיא מכירה בתעודת נישואין קפריסין/ פראג /רומניה וארה"ב.


מדוע פורטוגל?


המיוחד בנישואין אזרחיים בפורטוגל הוא שאין צורך להיות אזרח המדינה או האיחוד כדי להתחתן בפורטוגל.חוזרת וכותבת – מדינת פורטוגל מסכימה ורוצה לחתן זוגות שאינם אזרחי פורטוגל ו/או של האיחוד האירופאי.מדינת פורטוגל מסכימה ורוצה לערוך נישואין חד מיניים לזוגות שאינם פורטוגלים ומצד שני מדינת ישראל, שבה לא ניתן להתחתן באופן הזה, מכירה בתעודת הנישואין מפורטוגל כאילו הנישואין נערכו באן בישראל.גם אם אחד מבני הזוג הוא לא אזרח ישראלי ( לדוגמא קולומביה, סרי לנקה, ברזיל וכו') הזוג יכול להתחתן באופן רגיל  כי פורטוגל אינה מבדילה בין אזרחיה או שאינם אזרחיה בעניין הנישואין החד מיניים.פורטוגל קרובה לישראל, יפה וזולה כך שהיא מהווה יעד נוח ,ש"במקרה" גם נהדר לירח דבש.
 

חתונה גאה בפורטוגל שאלות ותשובות:


1.אנו בני זוג חד מיניים מעוניינים להירשם לנישואין חד מיניים / נישואין גאים בפורטוגל איך מתחילים?-מזל טוב ,אנו פנו למשרדנו בטלפון ו/או בדוא"ל לצורך פתיחת תיק במשרדנו .

2.האם אחד מבני הזוג חייב להחזיק באזרחות של פורטוגל לצורך נישואין חד מיניים ?-אין צורך להחזיק באזרחות של פורטוגל לצורך חתונה חד מינית בפורטוגל ,ניתן להחזיק בכל אזרחות  .


3. האם אחד מבני הזוג חייב להחזיק באזרחות אירופאית  לצורך נישואין חד מיניים ?-אין צורך להחזיק באזרחות אירופאית  לצורך חתונה חד מינית בפורטוגל ,ניתן להחזיק בכל אזרחות  .


4.האם ניתן להגיש את הניירת לחתונה גאה בפורטוגל בשפה האנגלית?-לא,חובה להגיש את הניירת לצורך חתונה גאה בפורטוגל בשפה הפורטוגזית בלבד.


5.האם ניתן לרשום את הנישואין החד מיניים בפורטוגל דרך שגרירות פורטוגל בישראל ?-שירות שכזה ,כלומר רישום חתונה חד מינית בפורטוגל ,אינו ניתן לרישום באמצעות השגרירות של פורטוגל בישראל.*


6.איזה מוסד, אחראי על חתונה חד מינית בפורטוגל ?-האחריות על נישואין חד מיניים בפורטוגל ועל חתונה חד מינית בפורטוגל ,מוטלת לפתחם של רשמי הנישואין .


7.האם חתונה חד מינית בפורטוגל נערכת בתור טקס דתי או אזרחי?-חתונה חד מינית בפורטוגל הינה טקס אזרחי בעל תוקף חוקי .


8.האם בסוף טקס החתונה החד מינית מתקבלת תעודת נישואין חד מיניים רשמית ?-כן ,בסוף הטקס מתקבלת תעודת נישואין חד מיניים רשמית המונפקת ע"י רשם הנישואין של מדינת פורטוגל .ומהווה תעודת נישואין אזרחיים לכל דבר ועניין.


9.אחד מאיתנו (מבני הזוג) אינו אזרח ישראלי/אינו יליד ישראל ,האם ניתן בכל זאת להינשא בחתונה חד מינית בפורטוגל?
-כן כאמור אין הגבלה בנוגע לאזרחותם של הנישאים בנישואין גאים בפורטוגל .

ת"א ,רח' הרכבת 58 (מגדל אלקטרה סיטי) קומה 2. *משתנה מעת לעת .


מאיה לנקר ירדני, עו"ד ונוטריון
הכותבת הינה עו"ד ונוטריון בישראל העוסקת בדיני האזרחות האירופאית לרבות פורטוגל, רומניה גרמניה ואוסטריה ומתמחה בביצוע רישום נישואין חד מיניים בפורטוגל ובישראל.

"התכנים הכלולים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ משפטי קונקרטי ואין להסתמך עליהם. נשמח אם תצרו עמנו קשר לבחינת המקרה שלכם לגופו של עניין, כל הזכויות שמורות"