דפים

יפויי כוח מתמשך

משרד עו"ד ונוטריון 

לנקר -ירדני 

-יפויי כוח מתמשך-

"שלטו אתם בעתידכם"

טל' : 03-5052141


רחוב הרכבת 58 ,(מגדל אלקטרה סיטי) ,קומה ב', ת"א.

השירות ניתן בכל הארץ.

עורכי הדין במשרדנו ,עברו הכשרה מיוחדת ע"י משרד המשפטים ואנשי האפוטרופוס הכללי ,והוסמכו בהסמכה יחודית המאפשרת להם לערוך ייפוי כח מתמשך ,להגישו ולהפקידו באופן ישיר ליחידת האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי שבמשרד המשפטים.


יפוי הכח המתמשך שואב את כוחו החוקי מתיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות.

על חשיבותו ומשמעותו ניתן ללמוד מן הציטוט הבא מאתר משרד המשפטים ,יחידת האפוטרופוס הכללי:

"במרכז השינוי – יצירת מנגנון משפטי למתן ייפוי כוח מתמשך ומתן

הנחיות של אדם, מה ייעשה ברכושו וכיצד יטופלו ענייניו, לרבות הנחיות 

לטיפול רפואי בגופו – בשעה שלא יהיה מסוגל לקבל החלטות אלה

 בעצמו. זאת, על מנת לכבד ולממש את רצונו גם בשעה שלא יוכל עוד

 להביע אותו בעצמו".


להלן יתרונותיו של ייפוי הכוח המתמשך :

1.האדם (להלן:"הממנה") שולט בעצמו ,ומחליט בעצמו מי ינהל את ענייניו הרכושיים,האישיים והרפואיים בעת שהוא עצמו כבר לא יוכל לנהלם.(ובניגוד להליך האפטרופסות ,לא נכפה עליו אדם, אשר יתכן כי כלל הוא אינו מעוניין שינהל את ענייניו).

2.אין כל צורך בהתערבות/קבלת הסכמתו של בית המשפט ,ולמעשה כל ההליך של עריכת ייפוי כח מתמשך נערך ללא עירוב בית המשפט.(עניין זה חוסך זמן ,כסף ושומר על דיסקרטיות מירבית).

3.נכון לתאריך כתיבת שורות אלו (2018) ההליך של יצירת והפקדת ייפוי כוח מתמשך , איננו דורש תשלום אגרה כלשהי למדינה.

4.הקלה על הבירורוקרטיה בעת משבר (עת כניסתו של הממנה למצב של נבצרות רפואית זמנית או קבועה).בעת כניסתו של הממנה למצב של נבצרות רפואית  ,שיכולה להיות גם פתאומית  (חו"ח -תאונה,התקף מוחי/לבבי וכו') מאפשר ייפוי הכוח המתמשך הפעלה מיידית ,בדיוק מה שירצו קרוביו ,בעת עליהם במקביל לטיפול הרפואי הדחוף, גם לנהל את עיניניו האישיים והרכושיים של הממנה/מטופל ,וזהו אחד מהחוזקים הגדולים של ייפוי הכוח המתמשך ,בניגוד להליך האפוטרופסות המסורבל,היקר ואשר מתמשך על פני זמן של לעיתים חודשים רבים.

5.שליטה בכספים-האדם עצמו (הממנה) שולט איך ומה יעשה עם כספו בזמן שכבר לא יוכל לנהל אותו ,ע"י מתן הנחיות ספציפיות למיופה הכוח.

6.ייפוי הכוח המתמשך (כשנערך נכון וע"י עו"ד שעברו ההסמכה) מאפשר יצירת מנגנוני פיקוח אפקטיביים יותר מאשר בהליך אפוטרופסות רגיל.

7.פחות התערבות של המדינה -ייפוי כח מתמשך מאפשר לממנה לתת הנחיות ככל שירצה וכל זאת בהתערבות מינימלית של המדינה (לעומת הליך אפוטרופסות).

8.מניעת סכסוכים משפחתיים -יפויי הכוח המתמשך נערך כאשר הממנה עדיין "צלול" ,מבין את הנעשה ויכול כך ליצור מסמך משפטי אשר בהיכנס לתוקפו ימנע סכסוכים בתוך המשפחה באשר לדרכי הטיפול ואופן הטיפול בו,ולו מן הטעם כי כל בני המשפחה הרלוונטים לטיפול בממנה יודעים ומבינים כי זה אכן רצונו אשר נכתבונחתם על ידו.

9.בניגוד להליך האפוטרופסות ,בעת עריכת ייפוי כוח מתמשך , אין כל צורך בעירוב רשויות הרווחה ו/או עובדים סוציאלים מטעם המדינה או כל גורם סוציאלי אחר ,אשר מן המפורסמות הוא שבהליכי בקשה לאפוטרופסות, לעיתים מעכבים קבלת החלטת בית המשפט בחודשים רבים.

לצורך עריכת ייפוי כוח מתמשך אנא צור עימנו קשר טלפוני עוד היום.

03-5052141

כתובתנו:

רחוב הרכבת 58 ,(מגדל אלקטרה סיטי) ,קומה ב', ת"א.


השירות ניתן בכל הארץ.