דפים

אזרחות אוסטרית דרכון אוסטרי

לנקר-ירדני, משרד עורכי דין  ונוטריון

Lanker-Yardeni , Rechtsanwälte und Notare

03-5052141

המשרד מוכר  ע"י הרשויות האוסטריות 

ראש המחלקה עו"ד לנקר ניר 

Lawlanker@gmail.com 

אזרחות אוסטרית

דרכון אוסטרי

Reisepass at.jpgהמשרד עוסק בהסדרת ,השבת והשגת אזרחות אוסטרית.מן העיתונות:

כתבה בישראל היום:
https://www.israelhayom.co.il/article/775363

כתבה באתר חדרי חרדים במדור המשפטי:

https://www.bhol.co.il/news/1119245


שירותינו:


-הוצאת אזרחות אוסטרית לזכאים  וצאצאיהם.


-השבת אזרחות אוסטרית למי שנשללה אזרחותו בתקופת השלטון הנאצי ולצאצאיהם.

  
-ערעור וטיפול בשלילת/נטילת אזרחות אוסטרית עקב שירות צבאי מקצועי (קבע) ,קבלת אזרחות נוספת וכו'.

-ערעור על קבלת תשובה שלילית לגבי הזכאות לאזרחות אוסטרית.

-טיפול והסדרה של החזקת אזרחות כפולה (אוסטרית וישראלית או אוסטרית ואחרת(.


-הכנת מסמכים לצורך בקשה לקבלת ויזת עסקים/לימודים/נישואין אזרחיים וכו' ברחבי אוסטריה-תרגומים ואישורי  נוטריון בגרמנית .-שירותי אפוסטיל.


כתובת:

ת"א ,רח' הרכבת 58 (מגדל אלקטרה סיטי) קומה 2.אזרחות אוסטרית שאלות ותשובות:

1.ברצוני לקבל דרכון אוסטרי איך מתחילים?

-אנו שמחים שבחרת להוציא דרכון אוסטרי,אך ראשית יש לקבל אישור שהינך אזרח/ית אוסטריה,יש להגיש בקשה לאזרחות אוסטרית. משרדנו מתמחה בהשבת,הסדרת והוצאת אזרחות אוסטרית.המשרד מוכר ע"י הרשויות האוסטריות  ,השפה הגרמנית מהווה שפת אם במשרדנוכל הטיפול בתיק מתקיים מול הרשות המוסמכת באוסטריה עצמה.

2.האם השגרירות בישראל קובעת האם אקבל אזרחות אוסטרית?

-לא,ככלל השגרירות בישראל מהווה סוג של  "סניף" של מדינת אוסטריה ועוסקת אך ורק באיסוף מסמכים ללא כל סמכות בנוגע להחלטה האם תתקבל אזרחות או לא? ,משרדנו עובד מול הרשות המוסמכת באוסטריה עצמה עובדה אשר מקצרת את משך הזמן לתשובה וקבלת האזרחות האוסטרית.

3.האם לידה באוסטריה מקנה את הזכות לקבלת האזרחות האוסטרית?

-ככל שלידה באוסטריה מהווה אינדיקציה לאפשרות של זכאות לאזרחות אוסטרית,לידה בלבד איננה מאפשרת רכישה של אזרחות אוסטרית ויש לספק מסמכים נוספים והוכחות נוספות בכדי לקבל את האזרחות האוסטרית.

4.מהו אורך ההליך לקבלת האזרחות האוסטרית ?

-אורך ההליך  לקבלת אזרחות אוסטרית אינו קבוע ומשתנה מתיק אזרחות אוסטרית אחד למשנהו ותלוי במספר גורמים ביניהם על פי איזה סעיף בחוק האזרחות האוסטרית מוגש התיק ,האם הוא מוגש באופן מלא על פי התקנות הקבועות בחוק האזרחות האוסטרי ,האם הוא מוגש ישירות  לרשות המוסמכת לעניין קביעת/השבת האזרחות האוסטרית ופרמטרים נוספים וחשובים אחרים ,על כן קיימת חשיבות מן המדרגה הראשונה ביותר להגשת התיק  לבקשה לאזרחות אוסטרית ע"י גורם מקצועי כמשרדנו .

5.האם הגשת הבקשה לאזרחות אוסטרית עלולה "להסתבך"?

-במידה ומגישים את הבקשה ללא ידע מוקדם בחוק האזרחות האוסטרית ,ו/או ע"י גורם שאינו מצוי בחוק האזרחות האוסטרית ובתיקונים והשינויים החלים בו ,הדבר עלול לגרום לשיהוי ארוך בקבלת תשובה ו/או אף בפסילת הבקשה ואף בקבלת תשובה שלילית ,כמו כן לעיתים קרובות לאורך ההליך יש לנהל תכתובת עם הגורם המוסמך באוסטריה בשפה הגרמנית בלבד ,פנייה ללא ידיעת השפה הגרמנית על בוריה או טיפול בתיק ע"י גורם שאינו מסוגל לתקשר בגרמנית תגרום לקושי טכני גדול ושוב עלולה להוביל במקרים אחדים לשיהוי בלתי סביר עד לקבלת תשובה.

6.קיבלתי את אישור האזרחות האוסטרית  ,איך אני מקבל את הדרכון האוסטרי ?

-ראשית יש למלא טפסים בגרמנית בלבד ,יש להגיע לשגרירות עם תמונות פספורט ולמסור טביעות אצבע  ולשלם אגרה,ללקוחות המשרד קיימת אפשרות לשירות של ליווי בשגרירות כולל מילוי הטפסים הרלוונטיים בגרמנית ,ואיסוף הדרכון האוסטרי ע"י צוות המשרד כולל שליחתו עם שליח לכל חלקי הארץ.

7.אבדה לי האזרחות האוסטרית /נלקח לי הדרכון האוסטרי עקב שירות בצה"ל בצבא קבע האם ניתן להשיבו/ה?

-כן,מדובר בהליך משפטי סבוך ,הדבר אפשרי ,קצרה היריעה מלפרוש בפניך את ההליך כולו אנא פנה/י בהקדם למשרדנו.

8.מה הן היתרונות בהחזקת אזרחות אוסטרית ודרכון אוסטרי?
-הזכות לשהות ללמוד ולעבוד בכל מדינות האיחוד האירופאי ללא כל הגבלה,הזכות ללימודים אקדמאיים באוסטריה כאזרח מלא לעיתים ללא תשלום שכר לימוד ו/או שכר לימוד מופחת וקבלת מלגות (תלוי מוסד),הזכות להטבות ותנאים סוציאליים לזכאים,כניסה לארה"ב ללא צורך בהנפקת ויזה בשגרירות האמריקאית(מתעדכן מדי פעם),מקל על הכניסה והיציאה מכל מדינות האיחוד האירופאי,מאפשר כניסה למדינות שאינן מאפשרות כניסה לדרכון ישראלי לכל צורך. *התכנים הכלולים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ משפטי קונקרטי ואין להסתמך עליהם. נשמח אם תצרו עמנו קשר לבחינת המקרה שלכם לגופו של עניין, כל הזכויות שמורות"